Komentář k utkání Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice

Zápas o 3 místo se odehrál mezi poraženými týmy ze sobotních semifinálových utkání mezi Snakes Ostrava a BK Synthesia Pardubice.

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči Pardubic, kteří se po dvou minutách ujali vedení 2:6 a po třetí trojce pardubického celku už vedli hosté 2:12 a domácí trenér Panáček si bral svůj první oddechový čas, odehrány přitom byly necelé 3 minuty utkání. Pardubičtí hráči přidali další úspěšné trojky (6/5 za 1.čtvrtinu) a rozdíl ve skóre byl po sedmi odehraných minutách 12ti bodový 8:20. Ostrava se v posledních minutách zlepšila, ale Pardubice s výškovou převahou pod košem stále držely dvouciferný náskok 14:24 po první čtvrtině.

Ostrava vstoupila do druhé čtvrtiny odhodlaně a díky rychlým protiútokům a dvěma úspěšným zakončením koše s faulem brzo snížila na rozdíl 5 bodů 21:26. Průběh druhé čtvrtiny byl velmi vyrovnaný, kdy zejména Ostravští zlepšili doskok a box out pod vlastním košem, čímž zabránili druhým střeleckým pokusům Pardubic. Oba celky se začaly bodově výrazněji prosazovat až po odehraných 6 minutách, kdy se hrál rychlý a pohledný basketbal s rychlou změnou skóre, hostující Pardubice však stále držely mírný pětibodový náskok.  (Po odehraných 17 minutách 31:36). Nápor „domácích“ stále narůstal a k vyrovnání skóre došlo necelé dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny (36:36) o pár sekund později se dokonce díky úspěšným trestným hodům a trojce Klepáče dostala Ostrava do vedení 40:36, Pardubice však srovnaly krok a v poločase utkání bylo skóre vyrovnané 40:40.

Začátek druhé poloviny utkání patřil domácímu celku, který hrál s velkou chutí a odhodláním, které jim přineslo vedení po 2 odehraných minutách ze třetí čtvrtiny 47:42. I v dalších minutách byly domácí lepším týmem což dokazoval i ukazatel skóre, na kterém po necelých 7 minutách svítilo 54:48. Domácí zdvojovali vyšší hráče hostujícího celku, kteří neměli příliš dobrý pohyb míče a s tím spojená nepřesnost střel dávala domácí Ostravě stále naději na zisk bronzové medaile a i po třech odehraných čtvrtinách k ním měli o trošku blíže 58:57.

Nástup do poslední čtvrtiny byl z pohledu domácího celku Ostravy snový a po minutové šňůře 6:0 si bral hostující trenér Procházka oddechový čas (stav 64:57). Neutuchající nasazení domácích, šťastné střely a k tomu špatná úspěšnost v zakončení hostujícího celku byla stále voda na ostravský mlýn a po 4 odehraných minutách v poslední periodě bylo skóre již 72:60. Téměř exhibiční poslední minuty utkání hráli ostravští hráči a zaslouženě si došli pro bronzové medaile. Výsledek utkání 79:68.

Nejlepším hráčem byl ze Snakes Ostrava vybrán Dominik Lukáč a za BK Pardubice David Schmidt.