Komentář k utkání USK Praha - BK Synthesia Pardubice

Druhé semifinálové utkání proti sobě postavilo celky USK Praha a BK Synthesia Pardubice.

Hráči trenéra Scalabroniho vstoupili do utkání s mnohem větší chutí a i díky útočnému doskoku se dostali do vedení 7:2 a hostující trenér Procházka na tuto bodovou šňůru reagoval oddechovým časem. Po oddechovém čase se hrál velmi nepřesný basketbal. Nízkého procenta střelby USK Praha, využily hostující Pardubice ke snížení na 11:8.  Poslední minuty první čtvrtiny lépe vyšly domácímu USK, který díky útočnému doskoku proměňoval druhé střelecké pokusy a první čtvrtinu vyhrál 19:15.

Vstup do druhé čtvrtiny vyšel Pardubicím skvěle a po odehrané minutě druhé čtvrtiny již byly Pardubice ve vedení 19:20. Od té doby se však v útoku ani jednomu z celků příliš nedařilo a za přispění dobrých obran se skóre utkání měnilo jen velmi pomalu. Po odehraných šesti minutách ze druhé čtvrtiny, se role obrátily a týmy začaly více proměňovat volné střelecké pozice, koncentrace v obraně polevila jak na straně domácích tak hostů a za stavu 32:29, kdy byly necelé dvě minuty do konce druhé čtvrtiny, si bral trenér domácích USK oddechový čas. Zbylé dvě minuty vyšly lépe celku BK Synthesia Pardubice a však USK ještě v poslední vteřině stihlo vsítit koš a upravit tak na poločasové skóre 37:34.

Sovy vlétly do druhého poločasu jako uragán a po 3 odehraných minutách vedly nad Pardubicemi 45:34, zejména díky vydařeným poloprotiútokům, které se hostujícím nedařilo zastavit kvůli špatné rotaci v obraně. První body Pardubic dal Čejka až po téměř pěti minutách hry a i v následující části hry bylo USK lepším týmem na hřišti. Pardubickým hráčům nepřálo štěstí a ani v jasných situacích pod košem nedokázali skórovat, což byla výhoda, kterou USK dokázalo téměř vždy využít, závěr třetí čtvrtiny však jako by domácí uspokojeni již 17-bodovým rozdílem mírně polevili, naopak Pardubicím závěr vyšel a dokázaly snížit až na rozdíl 11 bodů na 56:45.

Poslední čtvrtina nenabídla příliš pohledný basketbal a ani body. Bodový stav se příliš neměnil, jediné vzrušení tak vyvolalo vyfaulování hostujícího hráče Jakuba Čejky, který musel opustit hřiště po čtyřech odehraných minutách poslední čtvrtiny za skóre 62:49 pro domácí celek. Utkání se dohrávalo pod taktovkou USK Praha, které nepřipustilo žádné drama a nakonec pohodlně zvítězilo 72:55.

Největší rozdíl byl v počtu doskoků 56 USK oproti 42 Pardubickým.

Nejlepším hráčem byl z USK Praha vybrán Marek Vyroubal, za tým BK Synthesia Pardubice to byl Vojtěch Janata.